Trasy metra v Praze

Metro v Praze je páteří městské hromadné dopravy. Metrem se přepraví denně téměř 2 milióny cestujících. Provoz pražského metra byl zahájen v roce 1974 a provozovatelem metra je Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost. Nejnovějšími stanicemi pražského metra jsou stanice Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny, Nemocnice Motol na trase A směrem od Dejvické k letišti Ruzyně, které byly otevřeny v roce 2015.

Mapa metra Praha

Zde vystavená mapa metra je aktualizovaná o nové stanice metra.V současné době má pražské metro 3 trasy: A,B,C. V orientačních mapách jsou tyto 3 trasy metra označeny barvami:

- zelená, trasa metra A
- žlutá, trasa metra B
- červená, trasa metra C

V přípravném procesu je nová trasa metra D. Celkem měří pražské metro téměř 66 kilometrů a všechny tři trasy metra mají 61 stanic, z nichž tři stanice jsou přestupní. Schématická mapa metra s vyznačením všech stanic je zobrazena zde:

Mapa metra

mapa metra

Trasy metra - seznam stanic metra - metro Praha

Seznam stanic - trasa metra A:

Nemocnice Motol, Petřiny, Nádraží Veleslavín, Bořislavka, Dejvická, Hradčanská, Malostranská, Staroměstská, Můstek, Muzeum, Náměstí míru, Jiřího z Poděbrad, Flóra, Želivského, Strašnická, Skalka, Depo Hostivař. Trasa metra A má celkem 17 stanic.

Seznam stanic - trasa metra B:

Zličín, Stodůlky, Luka, Lužiny, Hůrka, Nové Butovice, Jinonice, Radlická, Smíchovské nádraží, Anděl, Karlovo náměstí, Národní třída, Můstek, Náměstí Republiky, Florenc, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Českomoravská, Vysočanská, Kolbenova, Hloubětín, Rajská zahrada, Černý Most. Trasa metra B má celkem 24 stanic.

Seznam stanic - trasa metra C:

Letňany, Prosek, Střížkov, Ládví, Kobylisy, Nádraží Holešovice, Vltavská, Florenc, Hlavní nádraží, Muzeum, I.P. Pavlova, Vyšehrad, Pražského povstání, Pankrác, Budějovická, Kačerov, Roztyly, Chodov, Opatov, Háje. Trasa metra C má celkem 20 stanic.

Oblíbené stránky - inzerce zdarma na Hyperinzert.cz; Predvolby.cz kde snadno a rychle vyhledáte telefonní předvolby mobilních operátorů ad.;

---

Copyright © 2012+

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting